Šílený nápad

8. listopadu 2014 v 17:17 | Lady moon |  Aktuálně o blogu
Všimla jsem si že v poslední době se na mém blogu objevují jen články ve kterých se vypisuji ze svých problémů a myšlenek. Proto jsem si řekla že začnu psát články s nějakou úrovní.

Jediné co mě napadlo bylo to že budu psát povídky. Fakt šílený nápad. Jen aby jste rozuměli, já asi moc neumím psát povídky. Ale rozhodla jsem se to risknout, takže vám oficiálně oznamuji, že začnu psát povídku na pokračování a protože nemám skoro žádnou fantazii, rozhodla jsem se požádat VÁS o návr na téma.

Napište mi do komentářů o čem by měla být moje "kniha" a nápad co se mi bude nejvíce líbit si vyberu a použiju.
Pravděpodobně do toho ještě zakomponuji koně a připrave se že to asi nebude žádný happy end ;-)

To je pro dnešek vše, mějte se hezky


Lady moon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 8. listopadu 2014 v 20:43 | Reagovat

Náhodou, to je šíleně úžasný nápad :) Psaní je krásný koníček, opravdu obohacující a intelektuální způsob trávení volného času...
A rozhodně neříkej nic na způsob že "to neumíš", nebo že "ti to nejde", protože i kdyby to byla pravda, tak k čertu s tím, protože psát se dá naučit a jediné, co pro to musíš udělat, je nenechat se ze začátku odradit :)

Já bych pro tebe mohla udělat akorát to, že bych tvé povídky četla a radila ti s provedením (asi si říkáš, co je kritizování za pomoc, ale věřím, že pár rad by nemuselo být ke škodě), ale s dějem ti nepomůžu... Omlouvám se, to totiž ani nejde :) Nemůžeš někomu říct: "Tak, a teď mi prosím něco vymyslete", protože by ti to na devadesát procent nakonec nesedělo a nebavilo by tě to psát...
A pokud ti můžu ještě chvíli nestydatě odporovat, tak podle rozhodně máš fantasii a to rozhodně větší, než "skoro žádnou". Jak to vím? To je jednoduché- úplně každý ji totiž má. V mnoha lidech chce jen probudit :)

No, asi bych ten komentář měla ukončit, už se mi tě pravděpodobně povedlo třikrát urazit (a to nebyl úmysl, přísahám) :)
Tak ti přeji hodně štěstí a inspirace! To s těmi koňmi zní jako výborný nápad a možná bych i věděla, jak ti pomoct ten příběh rozvinout- bude to znít divně, ale... pokládáním divných otázek.
Pokud si dáš záležet a všechny ty otázky zodpovíš (na tvém místě bych si to někam zapisovala- třeba z toho udělala článek na blogu, ať si to můžeš kdykoli přečíst a oprášit si to, kdybys náhodou zapomněla nějaké detaily) budeš mít krom té vlastní originální části děje celou povídku, to zaručuji, dám si s těmi otázkami záležet :)

Jde se na to (a žádné jednoslovné odpovědi, jinak by to nemělo smysl):

1. Kde bys chtěla, aby se to odehrávalo?

2. Kdo je hlavní postava? Dívka, nebo chlapec? Kolik jí/mu je let?

3. Jak hlavní postava vypadá? (barva očí, barva a sestřih vlasů, oblíbené oblečení, nějaké zvláštnosti...) Čím víc detailů, tím lépe!

4. Jakou má povahu? (Jak se chová k lidem? Jak přistupuje k práci?...) Čím víc detailů, tím lépe!

5. Má sourozence? A kdo jsou její/jeho rodiče? Čím více informací o nich, tím lépe!

6. Přihodilo se jí/mu v životě něco převratného (nějaké trauma, nebo naopak něco pozitivního, co by ovšem bylo dost důležité, aby to hrálo nějakou roli v té povídce)? A má nějaké schopnosti a dovednosti?

7. Když koně, tak koně! Jak se dostal/a ke koním?

8. A teď nejlepší otázka: Jak si představuješ ty koně (myslím barvy, povahu...)? Neodbývej to, i koně potřebují detaily, zejména ohledně povahy a životního příběhu!

9. Dobře, tak hlavní postavu a koně máme. Teď neméně důležité- chceš aby to byla romantická povídka, nebo spíše něco rodinného a trošku s nádechem detektivna? Nebo něco úplně, úplně jiného?

10. Budou tam fantasy a sci-fi prvky?

11. Do jakého časového období to zasadíš? (do nějaké doby v minulosti, nebo do přítomnosti? A co budoucnost?)

12. Bude tam nějak figurovat násilí (třeba přepadení, krádeže, rvačky, přestřelky, souboje...)?

13. A co záporné postavy? Bude to záporák, nebo záporačka, či snad celá skupina záporáků? O co jim půjde? Jakým způsobem budou škodit? A co je u záporné postavy NEJDŮLEŽITĚJŠÍ- jaký budou mít motiv?

14. Až budeš mít ty základní věci u záporné postavy, nezapomeň jemu/jí vymyslet vzhled, schopnosti, povahu, rodinu, životopis...

15. Jakou chceš, aby měl příběh atmosféru?

16. A jaký konec? Kolik postav případně zemře? A proč a jakým způsobem zemřou? A dostanou záporáci za vyučenou, nebo naopak vyhrají?

17. Tak a teď tě čeká to nejtěžší! Vymysli všem jména!

18. Máš jména? Super! Teď praktické věci- budeš to psát ručně na papír, nebo do počítače (obojí má své pro a proti)?

19. A zvolíš ich (psaní z pohledu první osoby, tudíž místo "hlavní hrdina uviděl"-"já jsem uviděl") nebo er (opak ich :), pohled třetí osoby ) formu?

20. Gratuluji, máš to! A teď si už jen ověř, že se ti to líbí. Nemusí to být originální a kašli na to, že máš pocit, že se to nebude líbit čtenářům, jediný člověk, kterému se to musí líbit, jsi totiž ty. A pokud se ti to nelíbí? Tak se nevzdávej a hurá zpátky k první otázce :)

...a pokud jsi měla chuť a trpělivost tenhle malý dotazníček vyplnit, už ti zbývají jen detaily. Doufám, že jsem ti alespoň trošku pomohla...
A kdybys potřebovala radu, jsem tu pro tebe (ačkoli moc dobrá sama nejsem- ale rozdávání rad mi jde :) )!

No, tak se těším na to, co vytvoříš a opravdu přeji, ať je můza s tebou!

2 Lady moon Lady moon | Web | 9. listopadu 2014 v 14:46 | Reagovat

[1]: Wow! Děkji za pomoc, v příštích dnech požná vyjde . kapitola mého příběhu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama