1. kapitola

12. listopadu 2014 v 18:14 | Lady moon |  Povídky
Sophii bylo 14 let. Její rodiče s ní málem ani nepromluvili. Když přišli z práce neřekli málem ani ahoj a šli se koukat na televizi. Sophii zkrátka nikdo neměl rád. Spolužáci ve škole jí šikanovali a jelikož byla chytřejší než znudění učitelé na její "výběrové" škole, neměli ji rádi ani oni. Dávali ji samé složité otázky, klidně i z vyššího ročníku. Byla nejčastěji zkoušena před tabulí a jednou dokonce zaslechla se sborovny, jak si o ní učitelé povídají. Samozdřejmé na pozitivně.
Sophie měla dlouhé a lesklé černé vlasy, které byly prostě ideální. I když byla celá zpocená, její vlasy se vůbec neumastily. Většinu nosila dlouhý a tlustý cop, který jí sahal až pod zadek. Všechna děvčata jí za cop tahala a chtěli aby si své vlasy nechaůa ostříhat, protože je s nimi krásnější než ony. Sophia si ale vlasy nikdy nenechala ostříhat. Většinou nosila různé letní šaty nebo sukně. V zimních dnech se oblékala do džínů a dlouhých svetrů.
Každý její den vypadal stejně. Ráno vstala, oblékla se, prošla raní hygienou ani se nenajedla a šla do školy. V hodinách na ni byli hnusní učitelé a o přestávkách zase spolužáci. V létě byli všichni o přestávce venku na hřišti a tak měla Sophie čas si v klidu něco přečíst. Po škole šla domů kde nikdo nebyl doma. Šla tedy do svého pokoje kde si udělala úkoly a naučila si vše potřebné. Po této povinnosti měla ještě 4 hodiny než rodiče přišli domů. Měli zaměstnání 200 kilometrů od domova. Sophie se většinou koukala na televizi nebo si psala se svou nejepší a jedino kamarádkou která se naneštěstí odstěhovala na Floridu.
Jeden den se ale od ostatních výjmečně lišil. Když přišla domů byli rodiče doma. Měla dnes narozeniny ale rodiče s kvůli tomu nikdy "nekazili" den. Sophie většinou našla ráno před postelí určitou částku peněz za které si něco koupila. Dnes ale žádný dárek nenašla. Myslela si že odiče zapomněli. Proto ji překapilo že ji rodiče bezeslova podali obálku s dopisem. Sophie si ji vzala a otevřela ji. první co vyndala byla letenka do Frankfurtu. Druhá a poslední věc byl dopis napsaný úhledným písmem její tetičky. v dopise stálo, že zve Sophii aby se přestěhovala k ní do její vily na vekově kam se nedávno přestěhovala. Prý má pro Sophii zvláštní dárek k narozeninám. V dopise už nic víc nebylo. Jenom podpis. Sopie se nechápavě podívala na rodiče. Ti jí podali zvláštní fotografii. Když se na ní Sophie podívala zjistila že na fotce je KŮŇ!!!!!!!! Štastně se podívala na rodiče kteří jen obrátili oči v sloup a jen tak mimochodem prohlásili: "Jelikož za týden začínají prázdniny, omluvili jsme tě na tu dobu ze školy. Příští školní rok nastoupíš na školu ve Frankfurtu."
Když šla Sophie spát uvědo ila si že to bude její první noc kdy se nebude bát že jí její nepřítelkyně ve škole něco provedou. Poslední myšlenka kterou si uvědomila byla: KŮŇ
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 12. listopadu 2014 v 18:38 | Reagovat

Úžasné! Pojala si to zajímavě, už se těším na ty koně :)

Jen, mohu tě upozornit na pár maličkostí? V povídkách je lepší psát čísla slovy (jako "čtrnáct", ne "14"), vypadá to lépe.
A pokud Sofiini rodiče to mají do práce 200 kilometrů, pravděpodobně se domů vrací jen na víkendy, jinak by se jim to ani nevyplatilo (protože pokud není jejich cesta nepřetřitá dálnice, kde můžou frčet sto třicítkou, jeli by tam asi kolem tří hodin a tři hodiny by se vraceli zpátky :) ) :D

Ale jinak se mi to strašně moc líbí, zejména na to, že je tvá první povídka, je to úplně fantastické! Máš talent! Těším se na další kapitolu!

2 Terezka Terezka | 7. ledna 2015 v 17:07 | Reagovat

No... no... to je naprosto geniální a úžasné! Fakt! Píšeš úplně přesně tak jak si představuji geniální knihu (snažím se psát taky takhle) a navíc si použila Mé oblíbené jméno. No prostě je to úžasný a já jsem přešťastná že jsem na tento blok a povídku narazila.Toť Můj názor :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama